Deliler filmi nasıl? Deliler filmi yorumları

Osmanlı ordusunun fedailerini konu alan Deliler filmi dün akşam vizyona girdi. Merakla beklenen deliler filmi yorumları nasıl? İyi mi kötü mü sizler için hazırladık.Deliler Fatih’in Fermanı filmi geçtiğimiz gün görkemli bir galayla davetlilerine ön izlemesini gerçekleştirdi. 2 bin kişinin katıldığı galada seyirciden tam not almayı başardı.

Peki Deliler filmi yorumları nasıl, gidilir mi?

Deliler filmi iyi mi kötü mü? Filmi izleyen sinemaseverler sosyal medya hesaplarından ilk yorumlarını takipçileri ile paylaştı. Başrollerini Erkan Petekkaya, Yetkin Dikinciler, Nur Fettahoğlu’nun aldığı Deliler filmini sizler için ayrıntılı inceledik. İşte detaylar…

DELİLER FİLMİ NASIL

Deliler filminin ilk gösterimine giden sinemaseverler film hakkında ilk yorumlarını paylaştı. Osmanlıda Efsane Türk akıncıları ‘deliler’i anlatan Deliler filminde 15 yaşında Maçka’da şehit olan Eren Bülbül canlandırıldığını biliyor musunuz? Haçlılarla savaşan Türk akıncılarına tercümanlık yapan kahraman çocuğun adı Eren. o sahnede delilerin lideri,“İyi ki varsın Eren”diyor Bu filme mutlaka gitmeliyiz.İçerisinde vatan, tarih ve gerçekler var…Türk sineması böyle çalışmalarla yürümeli.Desteklemeli ve yalnız bırakmamalıyız.Filmin ortaya çıkmasında büyük emekleri olan @Tenzile_R ve Sabir Rüstemhanlı’ya yürekten teşekkürler”Deliler: Fatih’in Fermanı” filminde, tarihte Kazıklı Voyvoda olarak da tanınan “Vlad Tepeş”i canlandıran oyuncu Erkan Petekkaya, “Senaryo, hikaye açısından inanılmaz iyiydi ve dünya sinemasını belki de yerinden oynatırız. Çünkü öyle hikayelerimiz var.” dedi Deliler, her karesi, her cümlesi ile destansı bir yapım olmuş.. Yönetmen Osman Kaya ve tüm oyuncular epik bir şiir yazmışlar.. Şiirin başlığı ; İyi ki varsın Erenİyi ki varsınız DelilerDeliler Hz. Ömer’e gönülden bağlılardı.Osmanlı askeri zümrelerinde başta Bektaşilik öğretilerine bağlı olan Yeniçeriler olmak üzere farklı gruplar Hz. Ali’ye bağlı olmasına rağmen Deliler’in Hz. Ömer’e bağlı olması dikkat çekicidir. Osmanlı tokadının da mucididirler. Deliler, sınırlarda düşman tecavüzlerini, akınları önler ve karşı akınlar düzenleyerek bir nevi akıncı misyonu da üstlenirlerdi. Para ve mülkiyetten ziyade padişaha gönül bağıyla bağlı olan Deliler, sadakatin öne çıktığı önemli bir Askeri birliktir.

DELİLER FİLMİ KONUSU

Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisi Romanya Prensi Vlad tarafından infaz edilmiştir. Yaşanan olay karşısında Fatih Sultan Mehmet, Vlad’ı öldürmesi için Baba Sultan’a ferman verir. Baba Sultan görev için Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar’dan oluşan Deliler Birliği’ni Kuman’la birlikte Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Deliler, Alaca köyü yakınlarından geçerken Vlad’ın çetesinin köye saldırdığını öğrenir. Deliler’in amacı önce köyü kurtarıp ardından Vlad’ı infaz etmektir. Osman Kaya yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya, Gökkurt’u Cem Uçan, Aşgar’ı İsmail Filiz, Alaca’yı Nur Fettahoğlu, Baba Sultan’ı Yetkin Dikinciler, Fatih Sultan Mehmet’i de Rüzgar Aksoy canlandırıyor. Kadrosunda Demet Tuncer, Mehmet Ali Karakuş, Gökçe Özyol, Mehmet Pala, Batın Uçan gibi isimlerin de yer aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Sami Saydan üstlenirken, senaryo ise Mustafa Burak Doğu ve İbrahim Ethem Arslan’ın imzasını taşıyor.

Share:


Benzer Yazılar

Deliler filmi oyuncuları, Osmanlı’da Deliler kimdir?

Deliler filmi oyuncu kadrosu bir hayli geniş. OSMANLI İmparatorluğu ordusunun fedaileri olarak anılan...

Deliler filmi ne zaman vizyona girecek?

Osmanlı İmparatorluğu’ndaki cesur savaşçıları anlatan ‘Deliler’ filminin afişi ve fragmanı merak konusu oldu....

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Ekle *

Ad *

Email *

Website *